לטייל זה לחיות

סן פרנסיסקו ויוסמיטי פארק

22.6-6.7.2020

ב1 בלילה אנחנו מגיעים לבית בוודלנד קליפורניה. הבית קטן אבל הכי נקי שהיינו בו בטיול (והוא ממש לא בית חדש) והמצעים הכי נעימים שישנו עליהם אי פעם… בבית אין מטבח ואין מכונת כביסה. צריך לבשל על הברביקיו בחוץ ולכבס בלנדרומט באחד ממרכזי הקניות. ובבית הזה נשהה שבועיים!

אחרי הימים האינטנסיביים שעברנו (נסיעות לילה, אירוח מלא חוויות בחוות קנאביס) כל מה שהתחשק לנו זה להישאר במיטה לכמה ימים. וכשהמצעים כ"כ נקיים ונעימים עוד יותר…

הילדים נהנו מהחצר הגדולה והמתקנים ובכלל לא חיפשו תעסוקה או טיולים כך חצי מהימים העברנו במנוחה בבית ובחצי השני טיילנו.

יוסמיטי פארק Yosemite National Park

הטיול הראשון הוא כמובן לפארק הלאומי יוסמיטי שנחשב לאחד הפארקים היפים ביותר בארה"ב, אולי היפה ביותר אחרי ילוסטון. הפארק במרחק של 3 וחצי נסיעה מהבית שלנו בוודלנד ואנחנו מגיעים אליו רעבים בשעת צהריים חמה במיוחד. בימים כתיקונם אין צורך להזמין כניסה לפארק, אבל עכשיו בזמן קורונה חייבים להזמין מקום מראש בשל הגבלת כמות הנכנסים. בכניסה מבקשים מאיתנו את מספר ההזמנה וכשאנחנו נכנסים אנחנו מבינים כמה מזל יש לנו לטייל דווקא בתקופה כזאת, הפארק היה עמוס! (לפחות ביחס למה שהתרגלנו בחודשים האחרונים…) והיינו צריכים לחפש חניה! אחרי חיפושים ארוכים אחרי שולחנות פיקניק לארוחת צהריים התייאשנו והתיישבנו לאכול על ספסל ליד החניה של המפל הגבוה ביותר בארה"ב- מפלי יוסמיטי בגובה 739 מטר.

המפל מחולק ל2 ואנחנו הולכים רק לנמוך מבינם שאליו ניתן להגיע עם עגלה וילדים קטנים.

המסלול למפלים והנסיעה בפארק לא מרגשים אותנו ואנחנו חושבים שהפארק הזה מוערך יתר על המידה, ואולי מתלהבים מנו רק אנשים שעוד לא ראו את כל הפארקים של ארה"ב. אנחנו ממשיכים לנקודת התצפית GLACIER POINT ומבינים קצת על מה מדברים… דווקא הנקודה הכי יפה בפארק נמצאת לפני GLACIER POINT וקוראים לה Washburn Point.

Booking.com

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו רחוקה בסך הכל שעה וחצי נסיעה מהבית בוודלנד, לכן אנחנו מחלקים את הטיול בעיר ליומיים. ומטיילים טיול קצר בכל פעם. ביום הראשון טיילנו בPIER39, ברחוב המפותל ובגשר הזהב. וביום השני טיילנו בטווין פיקס ובצ'יינה טאון- הרובע הסיני של סן פרנסיסקו.

PIER 39

בפעם הראשונה מאז פרוץ הקורונה אנחנו מטיילים בעיר (ולא בטבע) הומת אדם ואני נתקפת בהלם. אנשים כאילו חזרו לשגרה של בילוי אבל עם מסיכות! בכניסה למתחם מחלקים לנו מסיכה (מהסוג הטוב KN-95) ודורשים מאיתנו לעטות אותה. הרוח החזקה מזרימה קצת אוויר ואני לא נחנקת, אבל בתוך החנויות אני לא מצליחה להישאר שניה עם המסיכה על האף. לחשוב שבישראל צריך לבחור בין קנס גבוה לחנק 🙁

רחוב לומברד LOMBARD STREET

רחוב לומברד בסן פרנסיסקו הוא רחוב ארוך בעל נתיבים רבים, אבל קטע קטן ממנו מפותל מאד מהווה אטרקציה תיירותית – נסיעה בירידה תלולה בעלת 8 פיתולים בינות לערוגות הפרחים. 

גשר הזהב GOLDEN GATE BRIDGE

לגשר הזהב יש לא מעט תצפיות ברחבי סן פרנסיסקו, אנחנו נסענו לGolden Gate View Point.

TWIN PEAKS

בביקור הראשון שלנו בסן פרנסיסקו קיבלנו את הרושם שזאת העיר הכי יפה ועשירה בעולם. בתים יפיפיים, צמחיה עשירה ורחובות מטופחים. התאהבנו בעיר!

לביקור השני בעיר הגענו דרך העיירה הציורית סאוסליטו (Sausalito) שבימים רגילים שווה לרדת ולטייל בה, אבל בזמן הקורונה כשהכל סגור הסתפקנו בליהנות ממנה דרך חלונות הרכב.

התחנה הראשונה בעיר הייתה המסעדה החלבית היחידה הכשרה בעיר, FRENA BAKERY.

בדרך אליה אנחנו מגלים צד אחר שונה לחלוטין של סן פרנסיסקו. עשרות, אולי אפילו מאות של הומלסים שחיים באוהלים ובקרטונים ברחובות המרכזיים של העיר. הזהירו אותנו מראש שאסור להשאיר כלום ברכב בסן פרנסיסקו כי ההומלסים פורצים לרכבים ומרוקנים אותם. אבל המראות האלו זעזעו אותנו עוד יותר מהמראות בהודו! הפער האדיר בין העושר לעוני בעיר הזאת. ומה קורה לבן אנוש כשהוא הופך לחיית טרף רעבה.

בזמן הקורונה המסעדה פתוחה רק לאיסוף עצמי (ולא לישיבה במקום) אנחנו קונים אוכל וממשיכים ל-TWIN PEAKS התצפית הכי גבוהה על העיר. גם שם כביש הגישה שעולה עד לתצפית סגור. אנחנו חונים למטה ועולים רגלית עד הפסגה!

צ'יינה טאון

צ'יינה טאון- הרובע הסיני של סן פרנסיסקו הוא אחד הגדולים, היפים והמתוירים בעולם אבל בתקופת הקורונה החנויות סגורות והרחובות שוממים. הרגשנו כאילו נכנסנו לסרט מדע בדיוני!

צילומים בשדה חמניות

הבית בוודלנד מוקף בשדות חמניות, כמעט לכל כיוון שנסענו ראינו אותן. אבל דווקא ביום בו החלטתי לצלם את הילדים בשדה החמניות ואחרי שהתארגנו ויצאנו בדיוק בזמן – טעינו בדרך ולא מצאנו שום שדה! 

עד שמצאנו השמש שקעה ולמרות האכזבה הודעתי שנחכה למחר ורק אז נצטלם. 

למזלי, ישראל התעקש שבכל זאת אנסה לצלם, אם אנחנו כבר כאן וכולם מוכנים… כי למחרת כבר כל הפרחים נבלו ולא היה את מה לצלם…

כביסה בלנדרומט

איך חיים שבועיים ללא מכונת כביסה ועם מינימום בגדים? יוצאים פעם ביומיים ללנדרומט ומכבסים…

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

תרומה להחזקת ופיתוח האתר

לשמחתי הרבה, מאז עלה האתר לאוויר גולשים רבים נעזרים, לומדים, משתפים ומגיבים.
בכוונתי להמשיך ולפתח את האתר ולהוסיף בו אפשרויות וכלים נוספים עבור כולם.
כידוע לכם, פיתוח ותחזוקת האתר עולים לא מעט ומצריכים זמן עבודה רב.
אני מזמינה אתכם לתרום ולהיות שותפים באחזקת האתר ובפיתוחו – איש כפי יכולתו.
כדי שאוכל להמשיך לעדכן ולתחזק את האתר למענכם.

התרומה כאן מתבצעת באמצעות מערכת PayPal בצורה מאובטחת ופשוטה ביותר.
תודה!

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

איך מתכננים טיול?

Booking.com

יעניין אותך גם:

יעניין אותך גם:

איך מתכננים טיול?

Booking.com

יעניין אותך גם:

Booking.com
Booking.com
Booking.com