החוף בפלאיה, הרוחות מבריחות אותנו

לטייל זה לחיות - שבוע 63

פלאיה דל כרמן - קוזומל מקסיקו

18-25.11.20

ביום רביעי בבוקר אנחנו יוצאים מפלנקה לכיוון באקלאר. התכנית היא לישון שם יומיים ואז לעבור לקוזומל. אלא שהדירות בבקאלאר יקרות ולא טובות אז החלטנו לנסוע לשם, לראות מקרוב ואז להחליט, מקסימום נלך למלון (יוצא שם זול יותר מדירה).

כשאנחנו מתקרבים לבקאלאר מזג האוויר סוער מאד ואנחנו מבינים שאין לנו מה לחפש שם לכן אנחנו ממשיכים לכיוון טולום, כדי לאכול שם ארוחת ערב ולהמשיך מיד במעבורת לקוזומל.

הכבישים במדיינת קוויטנה רו, המדינה המתויירת ביותר במקסיקו דומים יותר לאלו של ארה"ב ובפעם הראשונה במקסיקו אני נוהגת בעצמי, למרות המזג הסוער.

בטולום אנחנו מתקבלים בשמחה בבית חב"ד שנמצא בביתם של השליחים נתנאל ולינור בנימיני, הם מכינים לנו ארוחת ערב טובה והשיחה קולחת, הילדים מיד מתחברים ובא לנו להישאר שם. הם גם מספרים לנו שבעקבות מזג האוויר הסוער כבר כמה ימים שאין בכלל מעבורות לקוזומל!  אנחנו מחפשים דירה במחיר טוב ומוצאים אותה רק בפלאיה דל כרמן, שעה נסיעה מטולום.

הבית שלנו בפלאיה על השדרה החמישית, כמה הופתענו לגלות שכולם פתאום מדברים אנגלית, הרבה אפילו מדברים עברית! ומקבלים דולרים בכל מקום! אזור האיים הוא ממש לא מקסיקו " האמיתית" הוא מפותח, מלא תיירים ומלא פינוקים. 

את היום הראשון שלנו בפלאיה דל כרמן אנחנו מבלים בסיור בשדרה החמישית המפורסמת, נרגשים לראות תיירים, לשמוע אנגלית, לשמוע עברית! מהמקסיקנים! פתאום מרגישים בחופשה… מלא תיירים סביבנו. מתייחסים אלינו כאל תיירים!בכל מקום קוראים לנו בעברית ומציעים לנו לקנות, צמות ב5 דולר, KOSHER טקילה ועוד… 

את ארוחת הצהריים כהמשך לאווירת החופש הכללית אנחנו אוכלים במסעדה, מסעדת משה קובה. המסעדה הכשרה ה"פנסית" של פלאיה דל כרמן. כולם ממליצים על הקובה אבל אנחנו דווקא לא מתלהבים ממנו ונהנים במיוחד מהשווארמה המעולה.

Booking.com

אחרי ארוחת הצהריים אנחנו הולכים לים, הוא עדיין סוער מאד והרוחות מבריחות אותנו חזרה לשדרה החמישית וממנה למנוחה בבית.

PLATINUM GRILL-KOSER RESTURANT PLAYA DEL CARMEN

בערב, פעם ראשונה במסע הזה שאנחנו מרגישים בטוחים מספיק להשאיר את הילדים עם בייביסיטר ולצאת בלעדיהם בערב, ליהנות כמו זוג צעיר מהשדרה התוססת.

לקראת 10 בלילה אנחנו רעבים אז הולכים לבית חב"ד בו המסעדה בדיוק נסגרה (בימים רגילים פתוח עד מאוחר בלילה אבל בקורונה אין בשביל מי…) אנחנו מנסים את מזלנו במסעדת פלטינום גריל, גם שם, יאיר – בעל הבית אומר לנו שהוא כבר סוגר, אבל לא מסוגל להשאיר אותנו רעבים ולכן מבקש שנזמין משהו קליל. מסעדת פלטינום היא סטיקייה עממית עם מחירים עממיים אבל עם מנות מאסטר שף שאתם ממש רוצים לטעום!  אנחנו מזמינים מנת שניצל בצלחת וחלת שניצל – מנה מטורפת! טעמים ישראלים בשילוב שעוד לא טעמנו מעולם! אנחנו מבטיחים לחזור לנסות מנות נוספות.

10% הנחה בפלטינום גריל לבאים דרך חו''ל כשר!

ביום שישי אנחנו יוצאים מוקדם בבוקר לתפוס תור במעבורת הרכבים לקוזומל, הזהירו אותנו מראש שבגלל שכמעט שבוע לא היו מעבורות יהיו תורים של שעות ארוכות וכנראה שנעמוד שם יום שלם. 

ב9 בבוקר אנחנו מתייצבים בתור וממתינים… וממתינים… 4 שעות… בשעה 13:20 כשמקומנו בתור למעבורת של השעה 16:00 כבר מובטח, אומרים לנו שבגלל העומס ומזג האוויר הסוער ההפלגה הזאת עלולה להתארך ל3 שעות ויש חשש רציני לחילול שבת. אנחנו עושים אחורה פנה, חוזרים לדירה בה היינו ופורקים כל מה שארזנו…

אנחנו מתארגנים לשבת בפלאיה ומזמינים סעודות שבת בבית חב"ד וגויה שתיקח את שני מהבית שלנו לחב"ד וחזור כי אין אפשרות לטלטל אותה שם בשבת…

הייתה לנו שבת מדהימה בבית חב"ד פלאיה ושמחנו שנאלצנו להישאר וזכינו לחוות אותה!

ביום ראשון יש מעבורת רק ב17:15 אז אנחנו מתארגנים לאט בבוקר,ומקיימים את ההבטחה וחוזרים למסעדת פלטינום גריל לטעום עוד מנות טעימות מהתפריט, פותחים שולחן ומתעלפים ממנה של אסאדו מפורק שנקראת "המזנון".

10% הנחה בפלטינום גריל לבאים דרך חו''ל כשר!

סופסוף! במעבורת לקוזומל!

גם היום אנחנו מקדימים להגיע לתור למעבורת. מגיעים שעתיים וחצי לפני ההפלגה ויושבים ברכב ומחכים כל הזמן הזה.. (אני מנצלת אותו כדי לענות על השאלות שלכם באינסטגרם)

וסופסוף זה קורה! אנחנו זוכים לעלות על המעבורת ולהגיע לקוזומל!! 

אנחנו עם הרכב עולים למעבורת לרכבים, המחיר בה הוא 400 פסו לרכב, לא משנה כמה אנשים יש בו.וההפלגה אורכת שעה וחצי.

(יש גם מעבורת לאנשים בלבד, שם ההפלגה עולה יותר מ200 פסו לאדם! הפלגה אורכת 20 דקות בלבד וצוות מריאצ'י מנעימים את ההפלגה…)

 

במעבורת הרכבים אנחנו יוצאים מהרכב ומחפשים את הדרך למעלה, אחד העובדים מפנה אותנו בעברית לכיוון המרפסת, אנגלית הוא לא יודע אבל עברית כן! ושוב אני מופתעת מהכח הישראלי בתיירות (ובחפירות 🙂 )

אנחנו יושבים במרפסת הפתוחה ונהנים מהבריזה והנוף (עד שמחשיך ממש) ושרים עם הילדים "אנייה אנייה עם כנף כשל יונה.."

השמש כבר שקעה כשאנחנו יורדים מהמעבורת בקוזומל ואנחנו נוסעים ישר לביתם של הרב דודי וחני קפלין.

על הקיר החיצוני של הבית, זה הפונה לרחוב הראשי כתוב בגדול "ואהבת" ושתי מנורות דמוי עששיות תלויות משני צידי הדלת, אני מרגישה כמו בסיפורי צדיקים על עוברי אורח שראו אור בבית בקצה הכפר וגילו שזה ביתו של הרב 🙂 

הרב דודי מקבל אותנו בחיוך הנצחי המפורסם שלו ומיד אנחנו מרגישים בבית. קיבלנו חדר יפה עם סלסלת ממתקים על המיטה והילדים נרגשים לגלות שכל הממתקים כשרים 🙂 הרבנית חני מגישה לשולחן ארוחת ערב מבושלת טעימה והילדים מיד מתחברים ונשארים ערים לשחק עד 8 בערב.

גן קוזומל

בבוקר הילדים מצטרפים לגן חב"ד קוזומל שבמתכונת קורונה פועל בתוך הבית של משפחת קפלין וההנאה שלהם גורמת לי לחשוב על להישאר בקוזומל חודש. המחשבה הזאת משאירה אותי שאננה ובימים הראשונים אני כמעט לא יוצאת מהבית. 

במשך היום ילדי הגן יוצאים לטייל באי תוך כדי שירה באנגלית "מי אנחנו, ילדי חב"ד קוזומל" וגם "אנחנו רוצים משיח עכשיו" וכל המוכרים בכיכר המרכזית בעיר מצטרפים לשירה שלהם 🙂

והם גם עוברים ללמוד חלק מהיום בבית חב"ד, אני נהנית לפגוש אותם בתחנות השונות ולצפות בהם זורחים מאושר עם ילדים בני גילם וחוויות כל כך שונות ומעניינות.

קהילה ישראלית בקוזומל

כבר ביום השני שלנו בקוזומל יהונתן הלך לחברים! לבית שלהם! החברים הם שליחי חב"ד בבליז שבתקופת הקורונה עברו לקוזומל ולומדים בגן קוזומל.זה מדהים לא רק מצידו שתוך יום אחד הצליח להתחבר ברמה כזאת אלא בעיקר מצידי, שגם בארץ העדפתי שיבואו אלינו ולא הילדים שלי ילכו לבתים אחרים, ופתאום אני מצליחה לשחרר והאושר שלנו כ"כ גדול!

בערב אנחנו מתחילים להבין קצת קצת את הקסם של קוזומל, בחצר הבית של הרב קפלין נערכת התוועדות לכבוד ט' כסליו בהשתתפות ישראלים תושבי העיר ומעט תיירים. אנחנו פוגשים לראשונה דמויות שעוד נתאהב בהן, נתגעגע אליהן תמיד ובעיקר יהיו בעיננו שם נרדף לקוזומל. 

בהשגחה פרטית התיישבו לידינו בשולחן הכוכבים של האי, שמחה המבורגר, מנדי חנזין, ויוני, שבאותו זמן נקרא "השרוף" על שם הכוויות ברגליים שקרו בתאונה מצערת במסעדה בה עבד.

עם כל אלו יחד ועם הרב דודי שמצליח בעדינות ובחיוך לנווט את השיחה לכיוונים הנכונים היה לנו ערב מרתק ומהנה מאד!

מסעדות כשרות בקוזומל

במסע שלנו אנחנו תמיד מבשלים בבית. עם מעט כלים, מעט מצרכים, בעיקר בשר, דגים וירקות. לאכול בחוץ זאת לא אופציה ברב המקומות בהם אנחנו מטיילים, אבל בקוזומל הסיפור הוא אחר ואנחנו חוגגים! 3 מסעדות כשרות!! במרכז האי, הכי קרוב ונגיש. ואפילו מסעדה אחת חלבית שמגישה גם שייקים, שוקו ומילקשייקים! כ"כ נדיר במקומות כאלה בחו"ל. בד"כ יש רק פלאפל או בשרי. ואם חלבי אז רק פיצה וקפה… 

 שלושת המסעדות שייכות לבית חב"ד וילד הגן אוכלים מידי פעם ארוחת צהריים במסעדה החלבית, ובמוצאי שבת חוגגים במסעדה החלבית ערב פיצה בחינם.

משלוחים ודואר למקסיקו

הסיבה העיקרית שבגללה מיהרתי להגיע לקוזומל,( יותר נכון ניסיתי למהר… ) היא החבילות. מהרגע שעברנו למקסיקו הבית של משפחת קפלין היה הכתובת שלי לדואר והזמנתי לשם חבילות מאליאקספרס ומהארץ.

החבילות מאליאקספרס הגיעו לפתח הבית תוך זמן קצר. גם הפאה שנשלחה אליי בפדקס הגיעה מהר מיד לפתח הבית. אבל חבילות יקרות מאד שנשלחו מהארץ בדואר רשום אבדו בדואר ולא הגיעו אלי עד עצם היום הזה (יותר מחצי שנה אחרי 🙁 )

חופים בקוזומל

אחרי כמעט שבוע בקוזומל אנחנו יוצאים בסוף לראות את האי והחופים היפים. כשהילדים בגן אנחנו יוצאים כמו זוג צעיר עם תינוקת אחת ומקיפים את האי ועוצרים מידי פעם בחופים שנראים מיוחדים יותר. בסוף הסיבוב אנחנו מגיעים לחוף בוקנוס המהמם שם אנחנו מבלים כמה שעות עד שהילדים מסיימים את הגן.

חוף בוקנוס הוא חוף מוסדר עם בריכה, מסעדה, כסאות נח ושמשיות. המים גבוהים אבל לא צריך אפילו לשנרקל כדי לראות דגים יפיפיים במים הצלולים! הכניסה לחוף בעלות 200 פסו לאדם ומקבלים שובר על אותו סכום בו ניתן לרכוש במסעדה. שומרי כשרות יכולים ליהנות משתיה ופירות.

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

תרומה להחזקת ופיתוח האתר

לשמחתי הרבה, מאז עלה האתר לאוויר גולשים רבים נעזרים, לומדים, משתפים ומגיבים.
בכוונתי להמשיך ולפתח את האתר ולהוסיף בו אפשרויות וכלים נוספים עבור כולם.
כידוע לכם, פיתוח ותחזוקת האתר עולים לא מעט ומצריכים זמן עבודה רב.
אני מזמינה אתכם לתרום ולהיות שותפים באחזקת האתר ובפיתוחו – איש כפי יכולתו.
כדי שאוכל להמשיך לעדכן ולתחזק את האתר למענכם.

התרומה כאן מתבצעת באמצעות מערכת PayPal בצורה מאובטחת ופשוטה ביותר.
תודה!

המסע שלנו ממשיך! כל התמונות, הסרטונים והתשובות לשאלות שמעניינות אתכם מחכים לכם באינסטגרם

הפרקים הבאים:

שבוע 64 – קוזומל

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com

יעניין אותך גם:

יעניין אותך גם:

איך מתכננים טיול?

Booking.com

יעניין אותך גם:

איך מתכננים טיול?

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Booking.com