בלי לצלול או לשנרקל אפשר לראות דגים

לטייל זה לחיות - שבוע 65-66

קוזומל מקסיקו

קייק סמאש לשני

5-23.12.2020

 אחרי הרבה דחיות סופסוף הגיע היום! יוצאים לצלם את שני לכבוד יומולדת שנה. לבושים יפה, ארוזים עם העוגה אנחנו מגיעים לחוף בוקנוס היפה והמוכר ומתברר שמסיבה לא ברורה הוא סגור היום! בלית ברירה נוסעים לחפש חוף אחר לערוך בו את הצילומים המרגשים ומגיעים לחוף מיסטר סנצ'וס, יפה לא פחות מבוקנוס. 

אחרי הצילומים שלא ארכו הרבה זמן אנחנו מבלים בבריכה ובחוף עד שגשם ורוחות חזקות מבריחות אותנו הביתה.

חוף משיח Bar Miami

אחד החופים המומלצים בקוזומל הוא חוף משיח, זהו כמובן לא שמו האמיתי אבל כיוון שהחבדיניקים אהבו אותו והוא אותם הם שמו שם דגל גדול של משיח וקראו לו בשם.הם אפילו לא יודעים שהשם האמיתי שלו הוא BAR MIAMI ולכן כשהם ממליצים לנו, הם אומרים סעו לכיוון וכשתראו דגל משיח – זה שם…

אלא שהדגל משיח נפל בסופה האחרונה ואף אחד לא שם חדש אז לוקח לנו זמן למצוא את המקום…

והוא באמת מושלם! חוף טורקיזי עם גלים גבוהים וחוף סלעי, סוכה עם ערסלים צבעוניים והשייקים הכי טעימים בקוזומל!

חנוכה בקוזומל

תכניית החנוכה של חב"ד קוזומל מילאה כמעט את כל הלילות בערבי לביבות מעניינים, כל אחד בקונספט שונה.

החגיגות נפתחו במסיבת חנוכה לילדים בשעות אחה"צ בחצר של משפחת חנזין ולאחריהן הדלקת נרות חנוכה למבוגרים עם ארוחת ערב וסופגניות.

 

במוצאי שבת נערך במסעדה החלבית שוקולטה – ערב פיצות עם הבדלה מוזיקלית והדלקת נרות חנוכה.

ביום שני ערב לביבות תימני אצל משפחת פלג, עם ספינג', מרק תימני, לחוח וריקודים תימניים

בשלישי ערב ישראלי בבית חבד

ובחמישי ערב מקסיקני אצל משפחת רואיז, משפחה מקסיקנית שלפני שנה זכתה להשלים גיור ולהצטרף לעמ"י.

להשלמת החגיגות, סבתא פשדנובק שלחה לילדים כסף לקניית קורקינטים והילדים נהנו לרכב עליהם בכיכר ובמדרחוב…

Booking.com

חוף בוקנוס

ביום ראשון בחנוכה אנחנו יוצאים שוב לחוף בוקנוס, הפעם עם הילדים. המים הצלולים, הדגים היפים והילדים המשתובבים מגרים אותי להכניס את האייפון ולצלם במים, והרי האייפון עמיד במים אז למה לא? בזהירות אני מכניסה רק את המצלמה של האייפון למים ומצלמת תמונות וסרטונים מדהימים! והאייפון ממשיך לעבוד… 

PUNTA SUR

למחרת, ביום שני אנחנו מבלים את הבוקר בפונטה סור, השמורה בתשלום לא כ"כ זול והתלבטנו מאד האם ללכת אבל סיפרו עליה ניסים ונפלאות אז הלכנו… 

הסיור מתחיל בתצפית ממגדל, כמו מגדלור גבוה, אין מעלית בפנים וצריך לטפס לא מעט מדרגות. הנוף מלמעלה יפה מאד, מכל כיוון רואים ים! 360 מעלות של ים!

אח"כ יורדים לחוף, שמענו שבשנירקול קל שם רואים דגים מדהימים, ואחרי מה שראינו בבוקנוס ציפינו לראות כאן עולם תת ימי שלם, אבל רואים רק דגים פחות יפים מאלו שבבוקנוס.

על החוף, דביבונים מתקרבים לכיסאות שלנו ואוכלים את האוכל שלנו, ואנחנו נהנים ומשועשעים כי עוד לא ראינו חיה כזאת מקרוב אף פעם! 

הטלפון שהכנסתי אתמול למים מתחיל לקרטע ואני מאמינה ומקווה שיעבור לו ולא ממהרת להעביר את התמונות למחשב ולגבות אותו…

אבל בלילה הוא שובק חיים וכשאני נכנסת לגוגל תמונות בו מגובות כל התמונות שלי אני מגלה שבדיוק בשבועיים האחרונים הוא לא גיבה כלום!! כל התמונות והסרטונים  מקוזומל נמחקו!!!

גמילה מרשתות חברתיות

התקופה שלפני שהאייפון שלי מת הייתה תקופת השיא שלי באינסטגרם ובסטטוס בווצאפ, כמות העוקבים גדלה במהירות מסחררת, שיתופי הפעולה הגיעו בזה אחר זה והייתי שקועה עמוק בטלפון רוב שעות היום, כשהאייפון מת, למרות שעדיין היה לי את הגלקסי, המכשיר הקודם שלי שיש בו את האינסטגרם ובשניה אפשר להעביר אליו גם את הווצאפ, החלטתי שלא! אני לוקחת הפסקה ועד שלא מתקנים את האייפון אני לא נכנסת לרשתות החברתיות. זאת היתה החלטה לא פשוטה כי את האייפון אי אפשר לשלוח למעבדה בקוזומל אלא רק בקנקון ויש לנו עוד יותר משבוע עד שנגיע לקנקון…

השקט עשה לי טוב. חשבתי שאתקשה להיגמל אבל הופתעתי לגלות כמה זה דרש ממני וכמה אני חופשיה כמה שקט יש לי בראש ובנפש בלי זה והחלטתי לוותר על הכל גם כשהאייפון יחזור…

אלא שאז הייינו בשבת אחרונה אצל הרב דודי קפלין ובדברי הפרידה שהוא נשא לכבודנו הוא דיבר על השליחות העצומה שיש לנו באינסטגרם וכמה מעכשיו, אחרי כל השליחות בקוזומל היא עוד יותר עוצמתית וחשובה. חטפתי סחרחורת! מה קשור שבדיוק כשאני מחליטה לפרוש מהכל מפילים עלי שליחות?? אני מסתובבת סהרורית כל השבת ובמוצאי שבת, למרות שאני לא חבדניקית אני מחליטה לכתוב לרבי באגרות קודש ושואלת מה עלי לעשות, לעזוב או להמשיך ומקבלת תשובה שעוד יותר מסחררת אותי! הרבי כותב במפורש כל כך להמשיך ועם כל הפרטים של כל ההתלבטויות שלי מסביב… על הכל הוא עונה במפורש!

האייפון עדיין לא הגיע למעבדה אז אני ממשיכה בשקט שלי ומנסה לחשב צעדים איך להמשיך בשליחות בלי לחזור לעבוד בכל שעות היממה…

פוסטים בנושא שפרסמתי באינסטגרם:

פוסט 1

פוסט 2

פוסט 3

CIELO

אחרי חודש בקוזומל ורגע לפני שעוזבים אותה יצאנו לטיול בסיאלו- לא היית שם לא היית בקוזומל…
ה"טור" לסיאלו הוא שייט של 4 שעות בסירה מהירה ו3 עצירות בהן קופצים מהסירה לים, משנרקלים וצופים בדגים, אלמוגים, כוכבי וחתולי ים.
כולם אמרו שכדאי שנשאיר את שני עם נני אבל אני כמובן התעקשתי שלא להשאיר אותה עם אישה זרה ולקחתי אותה. להפתעתנו היא נהנתה מכל רגע !!
בעצירה הראשונה קופצים למים בעומק של כמעט 10 מטר, ידעתם שיכול להיות פחד גבהים במים??? הכנסתי את הראש למים וכמעט התעלפתי לראות את העומק מתחתי!! אבל אחרי שניה התמכרתי ליופי המדהים הזה!! עולם שלם של דגים ואלמוגים פרוש תחתי! המים צלולים ורואים בחדות הכל עד לקרקעית!
בעצירה השניה המים בעומק 3-4 מטר ורואים רק כוכבי ים… זה די משעמם אבל למים במקום הזה ספציפית יש צבע פסיכיי!!! שאי אפשר אפילו לקרוא לו בשם ולא רואים בשומקום אחר!!! (כל החודש התאכזבתי שלא שווה למקסיקו אחרי טיול בפיליפינים כי בפיליפינים הכל יפה יותר.. אז זה משו שמיוחד ממש גם אחרי הפיליפינים)
בעצירה השלישית המים בגובה 40 סמ וחתולי ים ענקיייםםם שחו לנו בין הרגליים, החול חלק ונעים והמים תכולים וצלולים כמו בבריכה, אם לא היינו צריכים להוציא את הילדים מהגן היינו נשארים שם שעות!

מסיבת חומש

אנחנו תמיד מתרגשים להגיע למקומות נידחים ולהיות הראשונים שמקיימים שם מצוות, שבת, תפילה, ברכות, סוכה וכו..
ובקוזומל יש קהילה יהודית ובתי חבד פעילים כבר שנים! כבר עשו שם הכל! אבל אנחנו זכינו לחגוג שם מסיבת חומש ראשונה (או בשפתינו – לשון הקודש "חימש סעידה") 

כבר לפני שנה, כשהיינו באולד טאון פלורידה הבטחתי ליהונתן שכשנגיע לקוזומל נחגוג לו שם מסיבת חומש, חודש בקוזומל והמסיבה נדחתה עד היום האחרון! זה יצא טוב כי בחודש הזה רכשנו כ"כ הרבה חברים קרובים כמו משפחה וכולם באו לשמוח איתנו ולהשתתף בחגיגה.

חני קפלין דאגה לכל ההפקה והאוכל והמסיבה נערכה בחצר הבית שלה. הכל היה טעים ומקסים ובעיקר מרגש מאד מאד!! 

עוד חוויות בתמונות מהחודש בקוזומל

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

תרומה להחזקת ופיתוח האתר

לשמחתי הרבה, מאז עלה האתר לאוויר גולשים רבים נעזרים, לומדים, משתפים ומגיבים.
בכוונתי להמשיך ולפתח את האתר ולהוסיף בו אפשרויות וכלים נוספים עבור כולם.
כידוע לכם, פיתוח ותחזוקת האתר עולים לא מעט ומצריכים זמן עבודה רב.
אני מזמינה אתכם לתרום ולהיות שותפים באחזקת האתר ובפיתוחו – איש כפי יכולתו.
כדי שאוכל להמשיך לעדכן ולתחזק את האתר למענכם.

התרומה כאן מתבצעת באמצעות מערכת PayPal בצורה מאובטחת ופשוטה ביותר.
תודה!

המסע שלנו ממשיך! כל התמונות, הסרטונים והתשובות לשאלות שמעניינות אתכם מחכים לכם באינסטגרם

הפרקים הבאים:

שבוע 67-68

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com

יעניין אותך גם:

יעניין אותך גם:

איך מתכננים טיול?

Booking.com

יעניין אותך גם:

איך מתכננים טיול?

Booking.com
Booking.com
Booking.com
Booking.com