טיפים לטיול מוצלח עם ילדים

רוצה לחזור לדיוטי ולהתחיל מהתחלה

למה לטייל עם ילדים?

כששומעים שאנחנו טסים עם הילדים לטיול ארוך, עם הרבה נסיעות ומעברים בין מדינות, נוהגים לשאול אותי: "למה??" וגם "מי נוסע לחופש עם ילדים?" וגם: "את נהנית מזה בכלל?" אז הנה התשובות שלי לכל השאלות האלה:

למה?

כי אין כמו לראות ולחוות את העולם דרך העיניים של הילדים! מדהים כמה הרבה אנחנו יכולים ללמוד מהם!

מי נוסע לחופש עם ילדים?

לחופש לא נוסעים עם ילדים, לטיול כן.

את נהנית מזה בכלל?

נהנים מאד! צוברים ביחד הרבה חוויות, מחזקים את הקשר בין ההורים לילדים ובין הילדים עצמם וכולנו לומדים ביחד המון אחד על השני, על העולם ועל עצמנו.

שולחים את המזוודות
שותפים בצ'ק אין

טיפים לטיול מוצלח עם ילדים

 

1.הכנה

דבר ראשון הכנה לעצמיכם כהורים: הנמיכו ציפיות! לילדים באמת! שלא משנה אם טסתם איתם לדיסניוורלד או לקחתם אותם לפארק ליד הבית אז אל תצפו להערצה והכרת תודה. כן תצפו ללפחות יומיים ראשונים קשים בהם תשאלו את עצמיכם "למה?" אם תיקחו נשימה ותהיו מוכנים לקושי הזה מראש אז הימים הבאים יתנו לכם את התשובה "כי זה שווה! וכיף לנו ביחד ברוגע הזה רחוק מהארץ,הבית,העבודה והמטלות יומיומיות" 

תזכרו שגם בחו"ל אתם עדיין ההורים והמטלות ההוריות נשארות, אתם תחתלו,תדאגו להאכיל,להלביש ולהשכיב ותחזרו מוקדם גם אם יש אטרקציה שמעניינת אתכם מאוחר… והילדים עדיין ילדים והם יבכו ויריבו גם אם אתם במקום הכי מושלם בעולם אוכלים גלידה.

לפני הטיול,להסביר לילדים לאן נוסעים,מה נראה, מה נעשה, איפה נישן ומה נאכל. ככל שיהיו יותר פרטים הם יהיו רגועים יותר (גם לתינוק בן שנה!) לתאר את העליה למטוס וכל שלב בטיול…עוזר במיוחד לילדים שמתקשים להתרגל למצבים חדשים. גם בטיול עצמו,בכל ערב או בוקר לתאר את היום הבא מה יהיה סדר היום, מה נראה, מה נעשה. אפשר גם להראות תמונות ובעיקר ליצור שיח, לשמוע מהילדים למה הם מצפים, ממה הם חושבים שהם יהנו, ממה הם חוששים וכו'

חוזרים הביתה
לתאר את התהליך של שדה התעופה והעליה למטוס יעזור למניעת לחץ וחרדה

2. סדר יום

לקום בשעה סבירה בבוקר.

לתכנן נסיעות לזמן מנוחת הצהריים,(גם ילדים שבד"כ לא ישנים ירדמו בנסיעה אחרי חצי יום טיול, והגדולים שלא ישנים גם יהנו ממנוחה. 

להשתדל לחזור לדירה\מלון לשעת השכבה. לא קל לקלח ילדים עייפים מידי וחבל שיום של טיול מוצלח יגמר רע רק בגלל עוד שעה בדרכים…

3.אוכל

לא לצאת לשום מקום לפני ארוחת בוקר. גם אם יוצאים למסעדה כדאי לאכול קודם משהו קטן שלא להגיע למצבים של בכי ועצבים עד שמזמינים ועד שמקבלים את האוכל.

לאכול ארוחת צהריים בשעה קבועה, לפני שרעבים!

להיות מצוידים קבוע בבקבוק מים (עם פיית ספורט) וחטיפי אנרגיה\פירות.

ארה''ב 2015 1501
תמיד מצוידים באוכל ושתיה

4.דמי כיס

כל ילד מקבל סכום כסף למזכרות וקניות אישיות (אפשר שהכסף ישאר אצל ההורים כדי שלא יאבד אבל הילד יודע כמה יש לו וכמה נשאר…)

כך מונעים את החוויה הלא נעימה של "אמא תקני לי" ו "אני רוצה" וגם מחנכים מגיל צעיר לכלכלה נבונה וערך הכסף.

5.תעסוקה לדרך

לקחת לכל ילד משחק אהוב\חפץ חשוב וגם תעסוקה לטיסה ולנסיעות.

אם הילדים כבר גדולים אז לכל ילד תיק אישי עם החפצים שלו, אצלנו הכל בתיק של הבכורה. ספרים, חוברות צביעה וצבעים, משחקים קטנים וכמובן השתיה והחטיפים…

כדאי להכין דיסק עם שירים שאהובים על כולם ולשיר ביחד, חלק מהחוויה המשפחתית.

 

6.שתפו את הילדים

תנו לילדים להיות שותפים בכל חלק בטיול, תכננו איתם את הטיול, תנו להם להגיש את הדרכון בעצמם בשדה ובמטוס, לשלם על כניסות לאתרים או על קניות -הזדמנות נהדרת לחינוך לעצמאות. דברו איתם על מה שרואים בדרך ועודדו איתם לשחק עם ילדים אחרים (ילדים לא צריכים שפה כדי להתחבר)

7. התאמה

התאימו את הטיול לילדים. לא, הכוונה לא לטייל רק באתרים שמתאימים להם, ילדים נהנים מכל מקום חדש גם אם זה רחוב או חורשה… אתם מכירים את הילדים שלכם ויודעים עד איזה שעה אפשר לטייל, כמה זמן אפשר לנסוע איתם ברכב בלי לעצור ולכמה זמן חייבים לעצור כדי להמשיך רגועים. כשהיה לנו קריזיונר בן שנתיים בטיול הכלל הכי חשוב של הטיול היה שלא מעירים אותו! אז למרות שתכננו לטייל בשוויץ בדרך מצרפת לאיטליה, נסענו במשך 6 שעות רצוף בלי לעצור או לטייל כי הוא ישן…

8. מרחב מחיה

להיות ביחד 7\24 זאת חוויה מקסימה אבל לפעמים גם קצת מטרידה\מלחיצה. חשוב לתת לכל אחד את מקסימום מרחב המחיה וההזדמנות לשקט. לכן עדיף לקחת דירה ולא חדר במלון, יש מספר חדרים ואפשר קצת להתנתק. להקפיד לקחת רכב מרווח, עדיף עם מספר מקומות גדול ממה שצריכים אבל גם אם לוקחים מספר מקומות מדויק להקפיד שיהיה חלל נוסעים מרווח.

כשמגיעים לפארק לתת לילדים לרוץ ולהשתחרר.. אפשר גם להתפצל, כל ילד עם הורה אחר לטיול רגלי קצר או משחק.

דירה מרווחת

9. והעיקר לא לפחד כלל

לא להיבהל מקשיים או "פאשלות". משהו תמיד יקרה באופן הכי לא צפוי. אבל מה שלא מחסל – מחשל וכל חוויה מלחיצה\מעצבנת במרחק של זמן היא מצחיקה\חווייתית\ מחשלת. נסו באותו רגע להסתכל על זה מרחוק ותקבלו בברכה כל שיעור שנגזר עליכם ללמוד…

הסיפורים שחישלו אותנו ומעודדים אותנו להמשיך לטייל ללא פחד:

 

יעניין אותך גם:

משפחה חרדית עם ארבעה ילדים קטנים יצאה לטיול מסביב לעולם להמשך קריאה לחצ\י כאן.

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com

יעניין אותך גם: