המערב הפרוע בטקסס

לטייל זה לחיות

חלומות על מערב פרוע בטקסס

20.2-3.3.2020

השבוע בחווה בטקסס הוא בדיוק החוויה עליה חלמנו כשיצאנו למסע הזה.

אל החווה הענקית ששוכנת על שפת הים וכוללת שטחי ענק של מרעה ובריכות דגים אנחנו מגיעים בעקבות התקציב המוגבל שמביא אותנו ל"חורים" נידחים ויפיפיים ומפגיש אותנו עם אנשים כמו מונה בת' ולואיס בעלי החווה החביבים. הם יכלו להיות סבא וסבתא שלנו אבל צעירים בראש ובנפש יותר ממני.

מונה בת' רוכבת בעליזות על הקורקינט ולא רק כדי ללמד את יעל לרכב עליו… ולמרות שהיא מנהלת חווה עצומת ממדים, ועליה להאכיל את דגי הבס והפרות ולנהל את צוות העובדים, ולמרות שהיא בונה במו ידיה את מרפסת בריכת הדגים ומשפצת את הבית הגדול יש לה זמן בשפע לשבת בנחת עם הילדים שלנו ולהסביר להם על הציפורים הנודדות מעלינו, על המטוסים הקלים ושדה התעופה הצמוד לחווה, להתבונן בטביעות הרגליים של החיות השונות בחול ולשחק איתם בכל מה שרק ירצו…

אנחנו קמים כל בוקר אל ציוץ הציפורים, הרוח והשמש, הילדים רצים לקורקינט ומאכילים את הפרות… אני אוהבת את ההרגשה שכל מה שאנחנו צריכים בחיים זה מרחבי דשא וקצת נוף של ים.

מה עושים ואיפה מבלים בטקסס

שגרירות ישראל ביוסטון

אחרי חודש שאנחנו מנסים לקבוע תור להוצאת דרכון ישראלי לשני בשגרירות ישראל ביוסטון ואנחנו לא משיגים אותם לא באתר הלא פעיל ולא בטלפון או במייל אנחנו מחליטים להגיע ישירות לשגרירות ולנסות להיכנס ללא תור. ביום שישי על הבוקר אנחנו מתייצבים בשגרירות ומיד מכניסים אותנו ומקבלים אותנו בחיוך. אחרי כל כך הרבה זמן בחו"ל אנחנו מתרגשים לראות ישראלים, לשמוע עברית צברית, לקרוא בעברית ולנשק מזוזה!!

קניון גלריה THE GALLERIA MALL

רודיאו

הרודיאו ביוסטון מתקיים בדיוק בשבוע בו אנחנו עוזבים את העיר אבל ההכנות אליו מתחילות השבוע, מכל רחבי טקסס מגיעות שיירות הסוסים (נקראות TRAIL) לכיוון יוסטון וניתן לעקוב אחריהן וליהנות מהן בדרך. אנחנו תופסים את אחת השיירות בדרך מהחווה שלנו ליוסטון והחוויה שונה ומרגשת!

פארק SHMITHER PARK

בעקבות המלצה אנחנו נוסעים לSHMITHER PARK, בדרך רכבת מסע חוסמת את הכביש לשעה ארוכה והדרך אורכת כפול מהמתוכנן. כשאנחנו מגיעים סופסוף לפארק ורואים כמה הוא קטן אנחנו מתאכזבים אבל נכנסים ומגלים שהפארק שעשוי כולו פסיפס ומרתק להתבונן בכל יצירה מקרוב. כל יצירה עשויה מסוג אחר של פסיפס,  אחת מצדפים, אחת מכלי מטבח ואחרת מציורים.

טיול רגלי בחווה

בימים בהם אנחנו נשארים בחווה ולא יוצאים לטייל, אנחנו יוצאים עם מונה בת' ולואיס להאכיל את הפרות ולטייל בחווה הענקית. הכל ענק בטקסס! המכוניות,המשאיות, החנויות,הבתים, הכבישים, הערים. הגודל של החווה בלתי נתפש! ויש מלא מה לראות! מונה בת' ולואיס מסבירים לנו על דגי הבס הקטנטנים שהם מגדלים, עוד שנה- שנתיים הם יהיו גדולים מספיק למאכל. הם מראים לנו את שדה התעופה הצמוד לחווה,שדה קטן שמיועד למטוסים קלים, אנחנו רואים את המטוסים ממריאים ונוחתים ממש מעלינו. הם מלמדים אותנו לזהות את טביעות הרגליים בבוץ, ארנבים, דביבונים ועוד חיות שמסתובבת בשטח החווה… הם מספרים לנו על התכניות שלהם לפיתוח החווה,הם סוללים בעצמם את הכבישים ובונים במו ידיהם בתים, גדרות, צינורות ומשאבות. האנרגיות שלהם מדהימות אותי! כאחת שמגיעה ממדינה שכל הזמן שומעים על מוות ואסונות ועכשיו חיה רק את הרגע בלי שום תכנית אפילו לעוד חודשיים מדהים אותי לראות את האנשים המבוגרים האלה מתכננים ונכנסים לפרויקטים שיניבו תוצאות רק בעוד שנים. כיף לי  לראות אותם בגילם חולמים, משקיעים, נמרצים וחיוניים כל כך ואת מציאות החיים שלהם שמאפשרת להם להאמין שהם יחיו מספיק כדי לראות הכל.

אוכל כשר ביוסטון טקסס KOSHER IN HOUSTON TEXAS

Randall’s – סופר לא כשר אבל יש בו מחלקה כשרה גדולה מאד, מאפייה כשרת פת ישראל, קצביה כשרה עם קצב חרדי! ואפילו בקופות יש עמדת ממתקים כשרים! 

HEB – רשת סופרים לא כשרה, יש סניף עם מחלקות כשרות לעופות,דגים, קפואים, ממתקים, יין וגם מאפיה כשרה פת ישראל. בתוך הסניף יש גם בית קפה קטן וכשר!

כתובת: 4955 BEECHNUT STREET
HOUSTON, TX 77096-4001
Corporate #745

DINOS – מסעדה בשרית בסגנון סטקייה ישראלית. טעים וביתי וגם מדברים עברית אז האווירה כיפית.

כתובת: 9419 Glenfield Ct, Houston, TX 77096

Saba's Restaurant – מסעדה חלבית בה חגגנו ליעל את יום הולדת 4. עם תכנית יפה ומצחיקה של חבילה עוברת שהכינה רותי וכתר שיהונתן הכין בהרבה התרגשות ואהבה חגגנו יומולדת שמח במיוחד שפיצה על החתונה שהפסדנו בארץ באותו יום. 

כתובת: 9704 Fondren Rd, Houston, TX 77096

עוד מסעדות שלא דגמנו:

My Pita

כתובת: 9804 Hillcroft St, Houston, TX 77096

Saba's Grill & Wok

כתובת: 5413 S Braeswood Blvd, Houston, TX 77096

Menchie's Frozen Yogurt

כתובת: 14309 East Sam Houston Pkwy N #200, Houston, TX 77044

Kosher Private Chef

כתובת: 1255 N Post Oak Rd #2102, Houston, TX 77055

Tony's Pizza & Grinders

כתובת: 10330 Blackhawk Blvd, Houston, TX 77089

Booking.com

במהלך השהות בחווה אנחנו מתכננים את המשך המסע, ויזת התייר תקפה רק לחצי שנה של שהות רצופה, דרך ארוכה עוד לפנינו והזמן שנשאר קצר. כדי להספיק כל מה שאנחנו רוצים לראות חייבים להיות מתוכננים היטב.

לטייל כאורח חיים זה לא רק טיול והנאה. זה גם הרבה עבודה קשה, והרבה התרכז לנו לשבוע הזה: לסדר מחדש מזוודות חורף וקיץ, לתכנן, לעשות סדר ובדיקה איך ממשיכים בכלל כשכבר חצי שנה מטיילים ובניגוד לתכניות, עוד לא התחלנו להתפרנס תוך כדי…

במוצאי שבת מרב תכנונים, בדיקות ומחשבות נותרו לנו רק שעתיים לישון לפני יום של נסיעה ארוכה וטיול שכבר תכננתי וציפיתי לו כל כך. 

אני קמה נחושה לא לתת לחוסר השינה והדאגות להרוס לי את היום ונעמדת להכין הרבה אוכל, אוכל תמיד מסדר את העניינים ויכול להוות תחליף לשינה (לזמן מסוים…) 

רק ב12 בצהרים אנחנו יוצאים לבסוף מהחווה וזה בדיוק בזמן כדי להגיע בערב לפורט וורת'.

פורט וורת' סטוקיארד FORT WORTH STOCKYARD

קצת אחרי ארבע אנחנו מגיעים לפורט וורת' סטוקיארד, המקום הכי מגניב ואותנטי בטקסס ותוך שניות ההתרגשות והאדרנלין מפיגים את העייפות של הנסיעה. הרובע ההיסטורי היפיפה מכניס אותנו מיד לאווירת סרט בסגנון המערב הפרוע. ברחובות מסתובבים קאובויס אמיתיים עם השוורים הענקיים שלהם, מכוניות עתיקות יפיפיות נוסעות לצד וכרכרות רתומות לסוסים לצלילי מוזיקת קאנטרי של הופעות חיות. 

בחנויות שבנויות במה שפעם היו אורוות אפשר למצוא כמובן כובעי קאובויס, וסטים מעור, מגפי בוקרים, אוכפים, פוחלצים של שוורים,עורות, פרוות  וכמובן מלא מזכרות. 

אחרי הבילוי בסטוקיארד אנחנו מגיעים לדירת הAIRBNB ששכרנו בפורט וורת', ממש 10 דקות מהסטוקיארד. הדירה מהממת ומאובזרת, מרווחת ונוחה אבל כמה מבאס לגלות שהשירותים והאמבטיה לא נקיים ועכשיו ב6 בערב, עייפים אחרי הנסיעה הארוכה עם תינוקת צורחת וילדים רעבים אני צריכה מהר גם לנקות 🙁 

בטיולים שעשינו לפני המסע הזה, רגעים כאלה היו קרייסס רציני. אבל במסע הזה אנחנו מפוקסים יותר וקרי רוח. 10-15 דקות וזה מאחורינו וכל פעם אנחנו מופתעים מעצמינו מחדש ותוהים מתי יבוא המשבר.

דאלאס

בבוקר אני מתעוררת עם סחרחורות רציניות ולא מסוגלת לעמוד, רק לקראת הצהריים כשאני מתאוששת אנחנו יוצאים לדאלאס. יום ההולדת של יהונתן יחול ביו שישי ואז נהיה בפלאגסטף, מרחק שעתיים נסיעה ממסעדה כשרה. המסורת מכתיבה שימי הולדת חוגגים במסעדה אז  אנחנו חוגגים לו בדאלאס יומולדת מוקדמת ומצטיידים בבשר ויין לימים הקרובים.

אוכל כשר בדאלאס kosher in dallas

Meat Point

כתובת: 7114 Campbell Rd #102, Dallas, TX 75248

Dallas Kosher Pizza

כתובת: 5782 Alpha Rd, Dallas, TX 75240

Aderet

כתובת: 13410 Preston Rd J, Dallas, TX 75240

Milk & Honey Kosher Market

כתובת: 420 N Coit Rd, Richardson, TX 75080

Palate Grill

כתובת: 7989 Belt Line Rd #154, Dallas, TX 7524

 

המסע שלנו ממשיך! כל התמונות, הסרטונים והתשובות לשאלות שמעניינות אתכם מחכים לכם באינסטגרם

הפרקים הבאים:

שבוע 26 פורים באריזונה

תרומה לאחזקת ופיתוח האתר

לשמחתי הרבה, מאז עלה האתר לאוויר גולשים רבים נעזרים, לומדים, משתפים ומגיבים.
בכוונתי להמשיך ולפתח את האתר ולהוסיף בו אפשרויות וכלים נוספים עבור כולם.
כידוע לכם, פיתוח ותחזוקת האתר עולים לא מעט ומצריכים זמן עבודה רב.
אני מזמינה אתכם לתרום ולהיות שותפים באחזקת האתר ובפיתוחו – איש כפי יכולתו.
כדי שאוכל להמשיך לעדכן ולתחזק את האתר למענכם.

התרומה כאן מתבצעת באמצעות מערכת PayPal בצורה מאובטחת ופשוטה ביותר.
תודה!

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

אודות חו''ל כשר

אודות חו''ל כשר

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com