טיול חגים תשרי תש''פ

שבוע שני - האנוי - הויאן

יום שישי 20.9.19

הגענו למלון הדירות הצמוד לבית חב"ד בהאנוי בשעה 1 בצהריים אחרי נסיעה של 5 שעות בלימוזין מסאפה.

הזמנו במיוחד דירה בקומת קרקע שבה גם היתה ספה גדולה בסלון שיכולה לשמש כמיטה ל-2 ילדים.

ב"קבלה" ישב ויאטנמי שלא יודע מילה באנגלית והוא העלה אותנו לדירה קטנה בקומה שלישית בה גם הספה פצפונת ובקושי מתאימה לשינה לילד אחד. אחרי ניסיונות רבים להסביר לו שהזמנו את הדירה בקומת קרקע התברר שהמזגן בסלון הדירה הזאת התקלקל ובמקום לתקן אותו הם הוציאו את הדירה משימוש.

נאלצנו לבחור בין דירה בקומת קרקע מלוכלכת, בלי מזגן אבל עם ספה גדולה לבין דירה בקומה שלישית נקיה וממוזגת אבל בלי מיטות לילדים. בחרנו בדירה בקומה השלישית. הנחנו את המזוודות והלכנו לבית חב"ד לאכול ארוחה חמה וטריה אחרי שלושה ימים של אוכל קר בסאפה… 

Booking.com

אחרי הארוחה בבית חב"ד מיהרנו לדירה להתארגן ולנוח לפני שבת. יצאנו לכיוון בית חב"ד 10 דקות לפני הדלקת נרות כשבדיוק התחיל לרדת מבול! אני לא יכולתי להמתין שיפסק הגשם כי הייתי חייבת להגיע בזמן להדלקת נרות, ויהודי שהיה גם הוא בדרכו לבית חב"ד נידב לי מטריה. רצתי בגשם עם יעל ולמרות המטריה הגענו שתינו רטובות ונוטפות, ספוגות עד לשד עצמותינו. הדלקתי נרות וניגבתי את יעל.

גם שאר האורחות שמיהרו להדלקת נרות הגיעו ספוגות כמונו ומיד נוצרה אחוות לוחמות…

בבית חב"ד עם עוד כ80 אורחים ואורחות היתה לנו חוויה מקסימה של תפילה יפה, סעודה טעימה וסיפור פרשת שבוע מקסים באנגלית מפי הילדים של הרב. 

אחרי הסעודה הגשם פסק ומזג האויר היה נעים, חזרנו לדירה להתמודד עם האתגר של סידור מיטות לילדים מכלום.

עמדו לרשותינו ספה אחת קטנה, לא נפתחת ושהכריות שלה לא נשלפות, מיטה זוגית אחת ו2 שמיכות זוגיות.

שמיכה זוגית אחת פרשנו על הרצפה, עליה השכבנו את יהונתן ויעל וכיסינו אותם במה שנותר ממנה… רותי ישנה על הספה  הקטנה עם הציפית של השמיכה שלנו כשמיכה, ואנחנו ישו עם שמיכה לא מצופה… חוויות הטיול 🙂

השבת עברה בנעימים ובמוצאי שבת נסענו לשוק הלילה על שפת אגם הקטן והמרכזי Hoàn Kiếm.

האווירה הייתה מדהימה והעומס והחגיגיות הזכירו לי את ההקפות השניות בכפר חב"ד… 

Booking.com

אחרי שהשכבנו את הילדים ניצלתי את הפלוס העיקרי בדירה: מכונה כביסה + מייבש! וכיבסתי את כל מה שהצטבר בימים האחרונים, זה היה משמח במיוחד כי יכולתי לכבס בעצמי את בגדי השבת העדינים.

בין מכונה למכונה כתבתי עבורכם את הפוסט על השבוע הראשון של הטיול והלכנו לישון מאוחר מאד.

יום ראשון 22.9.19

קמנו עייפים מאד והתחלנו לארוז את כל המזוודות ולהתארגן ליציאה. כשהכל היה ארוז ומוכן לצ'ק אאוט הלכנו לבית חב"ד לארוחת בוקר וקנינו גם סנדוויצים להמשך היום כדי שלא נצטרך לחזור לשם שוב.

הזמנו גראב שיקח אותנו עם כל המזוודות למלון במרכז האנוי ולמזלינו הגיעה מונית של 5 מקומות אבל מרווחת ועם תא מטען מספיק גדול.

אחרי כ-20 דקות נסיעה הגענו למלון במרכז העיר, ומיד כשהתחלנו לרדת מהמונית רצו אלינו אנשי צוות המלון לשמור ולהעלות את המזוודות. הושיבו אותנו בלובי והגישו לנו מים קרים ופירות חתוכים.

אח"כ עלינו לחדר ופרקנו את כל המזוודות ושוב הרגשנו שאנחנו נסחבים עם יותר מידי דברים אז שוב ערכנו מיון וזרקנו שקית אשפתון מלאה.

את שעות הצהריים העברנו במלון עם חוברות למידה ומשחק עם הילדים ולקראת ערב יצאנו למופע בובות על המים סמוך למלון. הילדים נהנו במיוחד מהמופע ואפילו יהונתן נתן לחוויה דירוג 9 🙂

כשיצאנו ממופע הבובות בזמן השקיעה טיילנו שוב בשוק הלילה של סופ"ש (פעיל רק במוצ"ש וראשון בלילה)

יום שני 23.9.19

קמנו ב8 בבוקר ללא תכנית מוגדרת ליום הזה, התארגנו, התפללנו ואכלנו בנחת ואז החלטנו למרות השעה היחסית מאוחרת לנסוע לטאם קוק לעשות שייט בטראנג אן, הזמנו נהג בסוכנות שליד המלון (86 דולר לרכב 7 מקומות) ותוך חצי שעה כבר יצאנו לדרך. הנסיע לטאם קוק אורכת כשעה וחצי והדרך יפיפיה.

הגענו לשם בשעה 2 בצהריים וחששנו שהחום הכבד יהרוס לנו את ההנאה אבל עד שיצאנו לשייט כבר היה 3 והיה נעים.

בטראנג אן יש 3 מסלולי שייט בקיאקים, כל המסלולים אורכים כ-3 שעות ועולים 100 אלף דונג לילד, 200 אלף דונג למבוגר (רותי בת 10 כבר נחשבת כמבוגר).

בחרנו במסלול מספר 3 ויצאנו לשייט בין הצוקים האדירים ובמערות הנטיפים, מדי פעם עוצרים ל-5-10 דקות להצטלם באיים הקטנים והמטופחים וממשיכים בשייט.

יהונתן רעד מפחד בהתחלה אבל כמו תמיד בהמשך הוא נהנה מאד ואפילו העז לעמוד בסירה, ולחוויה הזאת הוא נתן דירוג 15 (מתוך 10…) 

(הבנות נותנות לכל החוויות דירוג 10 אז הדירוג שלהן פחות מעניין…)

Booking.com

אחרי השייט חזרנו להאנוי ישר לארוחת ערב בבית חב"ד ומשם למלון. השכבנו את הילדים והלכתי לטיפול פנים בספא של המלון.(טיפול אנטי אייג'ינג של 70 דק' כולל מסאג' ב100 ש"ח)

יום שלישי 24.9.19

קמנו שוב עייפים מאד, אולי מפער השעות ואולי בגלל כל הנסיעות והמעברים. החלטנו להישאר לנוח במלון. ארוחת בוקר לקחנו כבר אתמול מבית חב"ד ולכן לא היינו חייבים לצאת. את הבוקר העברנו בלמידה ומשחקים ורק ב2 וחצי בצהריים יצאנו מהמלון. 

בפינת הרחוב מתחת למלון ישב סנדלר, הבאנו לו את הנעל של יעל שנקרעה בשבת והמתנו מספר דקות, הוא מיד תיקן את הנעל והלכנו לקנות לפרינססה הקטנה נעלי יום חול חדשות.

אחרי שמצאנו נעליים יפות ונוחות לטעמה של הפרינססה ולטעמינו המשכנו לטייל במרכז האנוי, באגם ובגשר ואז לקחנו מונית לבית חב"ד לארוחת ומנוחת צהריים.

לקראת ערב יצאנו לרחוב הרכבת בהאנוי, מדובר ברחוב צר בו יושבים בבתי קפה צמוד מאד לפסי הרכבת שעוברת ברעש ובמהירות ומהווה אטרקציה לתיירים. מעבר לאטרקציית הרכבת הרחוב מעוצב ומואר כמו בבכל מקום בויאטנם, עם פנסי נייר והרבה קסם.

הגענו כשעה לפני זמן נסיעת הרכבת והצטלמנו כמו כולם על הפסים. אח"כ הזמנו בדוכן שייקים שייק מפירות וקרח בלבד והמתנו לפלא. האטרקציה אורכת כמה שניות בהן הרכבת חולפת על האפים שלנו במהירות אבל האדרנלין נשאר גבוה גם אח"כ… 

יהונתן שלא רצה לבוא לראות את הרכבת כי טען שמשעמם רק לראות רכבת ולא לנסוע בה נהנה בסוף מאד ונתן לחוויה דירוג 7. 

Booking.com

יום רביעי 25.9.19

בוקר של טיסה ומעבר, אספנו את הכביסה מהמכבסה והתחלנו לארוז את המזוודות. הפעם דרושה מלאכת מחשבת כדי לסדר את המזוודות כך שכל אחת תגיע למשקל של 7 ק"ג בלבד.

צלחנו את המשימה ויצאנו עם כל הכבודה לארוחת בוקר בבית חב"ד, משם לקחנו מונית ישירות לשדה התעופה ועלינו על טיסה קצרה של שעה בלבד להוי אן.

נסיעה מהאנוי להויאן ברכב אורכת כ15 שעות לכן טיסה מתאימה יותר להרכב שלנו, גם מבחינת המחיר (150 דולר למשפחה לטיסה) ובטח מבחינת תנאי הדרך.

נחתנו בדה נאנג לקראת שקיעה והיא קיבלה את פנינו אפרורית וגשומה אבל שוב, מפתיעה! מודרנית מאד, מלאת מלונות מפוארים, סוכניות של רכבי יוקרה, גשרים וגלגלי ענק. נהג שהזמנו דרך המלון המתין לנו עם שלט הנושא את שמי וג'יפ מרוווח ויצאנו לדרך, כ-40 דקות נסיעה להויאן. ברחוב הצמוד לחוף הים צד אחד של הרחוב מלא בריזורטים מדהימים והצד השני בחנויות שמוכרות פסלי ענק. הדרך היתה יפיפיה ומרתקת!

אחרי שפרקנו את המזוודות במלון. ויעל, שכבר היתה עייפה ורעבה מתלאות היום צרחה את נשמתה, מיהרנו לקחת מונית לבית חב"ד,התחנה הראשונה שלנו בכל יעד 🙂

אחרי ארוחת הערב צעדנו למלון המרוחק כ20 דק' הליכה ובדרך ראינו את הויאן היפיפיה.

לבתים בויאטנם יש הגבלת בניה. מותר לבנות את הבתים צרים וארוכים,

והאנשים חיים כמו בחלון ראווה, עם דלתות פתוחות לרחוב באופן קבוע. 

יום חמישי 26.9.19

מיד כשהתעוררנו בבוקר (אחרי שסקרנו את הנוף של שדות האורז והפרות) פרקנו את כל המזוודות וסידרנו בארונות.

יצאנו לארוחת בוקר בבית חב"ד ובזמן ההמתנה הספקתי ללכת לתפור שמלה בחנות הסמוכה 🙂

אחרי ארוחת הבוקר הגשם פסק ויצאנו לטייל ברחובות ובשווקים של הוי אן.

מזג האוויר בהוי אן כ-30 מעלות עם 80 אחוזי לחות לכן קשה להסתובב יותר מידי זמן במשך היום ואחרי כשעה וחצי לקחנו מונית בחזרה למלון, ישר לבריכה…

בערב כשמזג האוויר היה נעים יותר, לקראת השקיעה, יצאנו לשייט תמים בנהר ונקלענו לחוויה מדהימה שלא ציפינו לה. 

אחרי כמה דקות של שייט בסירת עץ פשוטה, הגיש לנו המשיט מגש עם פנסי נייר ונרות שלא ממש הבנו מה צריך לעשות איתם. אחרי עוד כמה דקות של שייט הוא הורה לנו להוריד את פנסי הנייר למים ופתאום מצאנו את עצמינו שטים בין עשרות סירות עץ מוארות ופנסי נייר שצפים במים. משתי צידי הנהר היו טיילות עם חנויות מוארות גם הן בפנסים ואווירה מדהימה!

התפעלנו במיוחד מהיכולת של הויאטנמים ליצור אווירה וקסם מדברים פשוטים כמו ניירות ונרות.

יום שישי 27.9.19

אחר שהילדים בילו כל הבוקר בבריכה יצאנו לארוחה בבית חב"ד, בדרך מדדתי את השמלה שהזמנתי אתמול והשארתי לכמה תיקוני והזמנו גם שמלות תואמות לי ולבנות.

אחרי האוכל חזרנו מיד למלון לשנ"צ של שישי והתארגנות לשבת.

המלון שלנו במרחק של 20 דקות הליכה על פי גוגל, במציאות של הליכה עם ילדים זה יותר קרוב ל40 דקות…

חיפשנו אומנם מלון קרוב יותר, במיוחד כשמדובר בשבוע של שבת וחג ויש הרבה הליכה אבל הוא היחיד שענה על הדרישות.

בערב שבת לקחנו מונית לבית חב"ד,שם היו ערוכים יפה 2 שולחנות ארוכים סביבם סעדו כ80 אורחים ובקומה למעלה היו עוד שולחנות וסועדים… כמו תמיד האווירה הייתה מרוממת ופגשנו אנשים מרתקים. שבתות וחגים בבתי חב"ד בעולם זאת חוויה ישראלית מדהימה!

הדרך הארוכה בחזור למלון הרגישה לי כאילו אני מחזיקה ביד פצצות זמן, ואם לא אשמש כצוות הווי ובידור טוב מספיק הן תתפוצצנה בטרם עת. כשיצאנו מבית חב"ד יעל רצתה להראות לי איך היא יודעת לרוץ, אבל שמרתי את הריצה כנשק יום הדין לרגע בו היא תתחיל להתלונן שאין לה כוח יותר ללכת, זה עבד. וכשהיא התעייפה מיד שלפתי את הריצה והיא רצה וסחפה איתה את יהונתן כמעט עד המלון 🙂

עוד מלא תמונות, סרטונים ותשובות לשאלות שמעניינות אתכם מחכים לכם באינסטגרם

הפרק הבא – שבוע שלישי למסע – סייגון

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

אודות חו''ל כשר

אודות חו''ל כשר

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com

בואו לטייל איתנו בזמן אמת!

Booking.com